Kolejny piątek z Ekstraklasą Polską, właśnie w ten dzień rozegrane zostaną dwa spotkania, w tym Lech Poznań walczyć będzie o pierwsze trzy punkty w nowym sezonie, przeciwnikiem Kolejorza będzie Wisła Płock. Dlaczego spodziewam się zwycięstwa gospodarzy? odpowiedź poniżej.

Typy Dnia – 26 lipca (piątek)

PKO Ekstraklasa: „Kolejorz” vs „Nafciarze”. Typ i Analiza

Podopieczni Dariusza Żurawia sezon rozpoczęli od wyjazdowego remisu z Piastem Gliwice 1-1. Z przebiegu spotkania mogą być zadowoleni, bowiem stworzyli sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych niż mistrz Polski, no ale z wyniku nie do końca. Patrząc na obraz gry można zadać sobie pytanie, dlaczego Lech tego spotkania nie wygrał? no właśnie.

Statystyki także są najlepszym dowodem na to, że zdecydowanie więcej do powiedzenia mieli piłkarze Dariusza Żurawia którzy częściej posiadali piłkę, dokładnie 63% czasu. Poza tym stworzyli sobie aż dwadzieścia sytuacji bramkowych, oddając w tym siedem celnych strzałów na bramkę przeciwnika. Lech szybko stracił gola, już w siódmej minucie spotkania, jednak z czasem prezentował się coraz lepiej.

Czego więc zabrakło? przede wszystkim skuteczności, no i szczęścia, może też spokoju, w każdym razie mimo remisu lepsze wrażenie po sobie pozostawił Kolejorz i całkiem zasłużenie zremisował z Piastem 1-1. Choć trzeba przyznać, był bliski zwycięstwa na 2-1, bowiem w 89. minucie spotkania wspaniałym strzałem z dystansu popisał się Makuszewski który na placu gry pojawił się w drugiej połowie, zmieniając w 64. minucie Puchacza.

Niestety kibice nie zobaczyli trzeciego gola, ponieważ piłka po tym strzale szybowała w środek bramki co nie sprawiło bramkarzowi Piasta większych problemów z wybronieniem tego strzału. Ale naprawdę, to co pokazał Lech w Gliwicach myślę, że kibice tego klubu powinni być dobrej myśli przed kolejnym starciem z Wisłą Płock.

Nafciarze w pierwszej kolejce na swoim boisku zremisowali z Górnikiem Zabrze 1-1. W moim odczuciu zaprezentowali się przeciętnie. Stworzyli sobie piętnaście sytuacji bramkowych, ale oddali tylko dwa strzały w światło bramki rywala. Szczerze mówiąc nie był to jakiś porywający mecz z ich strony. W pierwszej kolejce według mnie więcej zaimponowali podopieczni Dariusza Żurawia, pokazali więcej jakości, takiej chęci do gry.

Jeżeli w piątek w Poznaniu będą przede wszystkim bardziej skuteczni, bo ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych problemów nie mają co pokazali w Gliwicach, to jestem przekonany, że trzy punkty zostaną właśnie w Poznaniu. Lech wygrał dwa ostatnie mecze z Wisłą Płock, jak więc widać, są powody dla których warto stawiać na zwycięstwo tej drużyny, praktycznie wszystko przemawia na jej korzyść.

Typ: 1 (DNB)