Liderem ekstraklasy fińskiej jest drużyna KuPS. W niedzielę rozegra swój dziewiąty mecz w sezonie, a jej przeciwnikiem będzie trzecie w tabeli HJK. Jaki zakład na to spotkanie? zapraszam do analizy.

Typy Dnia – 9 sierpnia (niedziela)

KuPS vs HJK. Typ i Analiza

Gdy obie drużyny znajdują się na podium, a ich mocną stroną jest ofensywa, to oczekiwać w takim meczu można bramek, zwłaszcza że obie jedenastki w ostatnim czasie nie prezentowały się zbyt dobrze w defensywie.

Mierząc się bezpośrednio tydzień temu na Bolt Arena, czyli stadionie HJK, oba zespoły podzieliły się punktami, padły cztery gole, czyli remis 2-2. Sytuacji bramkowych nie brakowało, jednak mecz ten jest dowodem na to, że słabym punktem HJK i KuPS jest linia obrony. Dlatego w niedzielę spodziewam się co najmniej dwóch bramek.

Na over 1,5 bukmacher Betclic wystawił kurs 1.32. Myślę że spokojnie można taki zakład stawiać, gdyż obie drużyny w ostatnim czasie popełniają więcej błędów w defensywie. Kolejnym dowodem tego jest ich ostatni mecz.

Piłkarze KuPS na wyjeździe zremisowali z drużyną SJK 1-1. Był to rywal z niższej półki który potrafił przeciwstawić się faworytowi i strzelić gola, co prawda z rzutu karnego, ale jednak. Nie zmienia to faktu, że lider ekstraklasy fińskiej w trzech ostatnich meczach nie zachował czystego konta bramkowego.

Podejmując u siebie SJK także stracił gola z tą różnicą, że piłkarze KuPS odnieśli zwycięstwo 2-1. Jest to jednak niepokojące przed starciem z HJK. Ci z kolei ostatni mecz także zremisowali 1-1, a ich przeciwnikiem było Lahti.

Bramek mogło paść zdecydowanie więcej co chociażby widać w statystykach. Piłkarze HJK stworzyli sobie aż dwadzieścia jeden sytuacji bramkowych, z kolei gracze Lahti dwanaście. Podsumowując, ostatnie mecze gospodarzy i gości którzy tracili gole, a także bezpośredni mecz sprzed tygodnia zakończony remisem 2-2 skłania do jednego, stawiania na powyżej 1,5 gola.

Typ: powyżej 1,5 gola