Choć niektórym osobom może wydawać się, że wygrywanie u bukmachera jest rzeczą prostą, w rzeczywistości wcale nie jest to takie łatwe. Przydają się umiejętności szacowania ryzyka, a przede wszystkim – podejmowania właściwych decyzji. Trzeba też dobrać odpowiednią strategię oraz przyjąć właściwy styl grania Wielu ludzi przegrywa spore sumy u bukmachera właśnie przez nieprawidłowo dobraną strategie. Jakie są najczęściej popełniane błędy przez graczy i co zrobić, by ich uniknąć ?

obstawianie meczy w zakładach
Jak obstawiać mecze w zakładach bukmacherskich online?

Nie chcieć zbyt wiele

Chytry traci dwa razy – to powiedzenie zna wielu z nas. Dotyczy to także graczy bukmacherskich, którzy najczęściej obstawiają zbyt dużą liczbę spotkań na jednym kuponie. To częsty błąd, który czasami spotyka się z szyderstwami ze strony bardziej doświadczonych typerów. Nawet jednak i ci, którzy grają już od dłuższego czasu często nie mogą ulec pokusie „dodania jeszcze jednego meczu” dla podwyższenia potencjalnej wygranej. Niestety często kończy się to tym, że zamiast wygrać – traci się pieniądze. Gracze dobrze znają sytuację, kiedy jak na ironię „nie wchodzi” tylko jeden mecz. To jednak wystarcza, by kupon był przegrany. 

Mało kiedy bowiem możemy spotkać się z rodzajami kuponów, gdzie jedno źle wytypowane zdarzenie nie powoduje straty całej puli włożonej w zakład. Najlepiej więc obstawiać tylko dwa-trzy spotkania na jednym kuponie. Dobrze, by miały one wysokie kursy, co najmniej powyżej 1.5. W innym wypadku nawet jeśli coś wygramy, będzie to kwota niewielka i niewspółmierna do ryzyka, jakie ponosimy.

sts kod promocyjny za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Znajomość tematu, czy gruntowna analiza ?

Spośród graczy obstawiających zakłady bukmacherskie wyróżniamy ich dwa typy. Pierwsza grupa typuje przeważnie według własnej intuicji, a także wiedzy na temat danej ligi i grających w niech zespołów. Na przeciwległym biegunie jest inna grupa graczy, którzy obstawiają nie intuicyjnie, a analitycznie. Ci gracze to często rodzaj zawodowców, którzy spędzają długie godziny na analizowaniu spotkań do wytypowania. Wychodzą oni z założenia, że dobrze przeprowadzona analiza to duża część sukcesu.

Taka analiza może dotyczyć wielu informacji na temat danego zespołu, na przykład liczby zdobywanych przez nią bramek, meczów u siebie i na wyjeździe oraz najlepszych zawodników w danej ekipie. Ten ostatni punkt szczególnie przydaje się w sytuacji, kiedy gracz obstawia strzelców goli w meczu. Takie zakłady są zazwyczaj nieźle płatne i oferują przyzwoite kursy. Część graczy obstawia też sercem – nie trudno jest postawić kupon, że reprezentacja Polski wygra swój mecz z niżej notowaną ekipą, a Robert Lewandowski strzeli w nim przynajmniej jednego gola.

To jednak myślenie życzeniowe, które nie zawsze będzie prowadzić do wygranych. Z tego powodu osoby obstawiające mecze muszą się wyzbyć pokus do ich typowania bez chłodnej analizy. To ona jest pierwszym krokiem do odniesienia sukcesu. Oczywiście trzeba pamiętać, że czasami i tak przegramy, bo nie ma graczy, którzy typują dobrze cały czas. Dobrze jest jednak czasami zmniejszyć ryzyko, by nie stracić całej puli na grę.