W najbliższą sobotę w ramach drugiej kolejki belgijskiej Jupiler League zmierzą się drużyny Genk i Leuven. Kursy 1.30 pokazują, iż zdecydowanym faworytem są gospodarze. Moim zdaniem niespodzianki nie będzie i odniosą kolejne zwycięstwo.

Typy Dnia – 15 sierpnia (sobota)

Genk vs Leuven. Typ i Analiza

Bez dwóch zdań murowanym faworytem są piłkarze Genk którzy w pierwszej kolejce Jupiler League na wyjeździe zgodnie z planem pokonali Waregem 2-1. Chociaż trzeba przyznać, że 9 sierpnia gospodarze napsuli im sporo krwi, bowiem po pierwszej połowie prowadzili 1-0.

Gracze Genk pokazali jednak charakter i w drugiej odsłonie spotkania mocno wzięli się do roboty. Prezentowali się zdecydowanie lepiej niż w pierwszych trzech kwadransach kiedy nie oddali żadnego strzału w światło bramki. Po przerwie było inaczej.

Genk jak na faworyta przystało zagrało odważniej w ofensywie, oddało cztery celne strzały na bramkę przeciwnika i stworzyło sobie dwanaście sytuacji bramkowych. Strzelcami bramek byli Onuachu i Dessers z rzutu karnego który przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.

Cyriel Dessers jest bardzo ważnym piłkarzem w ekipie Genk. Napastnik dobrze umie się ustawić i dobre okazje rzadko marnuje. Również dobrze prezentował się podczas spotkań towarzyskich w których także był skuteczny jak w starciu z Lens 1-1 czy holenderskim Excelsior, z tą drużyną Genk wygrało 4-1.

Moim zdaniem w sobotę trzy punkty zainkasują gospodarze. Leuven to drużyna bez doświadczenia, czyli beniaminek. Dodajmy, sezon 2019/2020 w Belgii został anulowany, gdyż plany jak wiadomo pokrzyżował koronawirus. Ostatnie mecze ligowe jednak pokazały, że piłkarze Leuven słabo prezentowali się w defensywie.

Nowy sezon rozpoczęli od remisu z Eupen 1-1. W tym spotkaniu pokazali się jednak z bardzo słabej strony i cud że nie przegrali, bo to rywal wypracował sobie o wiele więcej okazji na strzelenie kilku bramek. W meczu z Genk mogą już tyle szczęścia nie mieć, zwłaszcza że swój mecz rozgrywać będą na wyjeździe.