Pierwsze mecze szóstej kolejki ekstraklasy Białoruskiej odbędą się w najbliższy piątek. Na początek na boisku pojawią się piłkarze FK Smalawiczy i Dynama Mińsk.

Typy Dnia – 24 kwietnia (piątek)

FK Smalawiczy vs Dynamo Mińsk. Typ i Analiza

Po pięciu kolejkach goście zajmują dwunaste miejsce w tabeli. Poprzedni sezon zakończyli na miejscu czwartym. Jak więc widać, przynajmniej na początku sezonu delikatnie mówiąc nie prezentują się najlepiej.

Niemniej w piątkowym spotkaniu przeciwko FK Smalawiczy piłkarze Dynama Mińsk są faworytem z uwagi na fakt, że dotychczas spisywali się lepiej niż ich rywal. Na pięć spotkań odnieśli dwa zwycięstwa i przegrali trzy mecze co oznacza, że mają sześć punktów na koncie.

Gorzej sytuacja wygląda w ekipie FK Smalawiczy. Ten zespół sklasyfikowany jest na miejscu piętnastym, a najgorszy jest fakt, że jak dotąd nie zdołał odnieść jeszcze ani jednego zwycięstwa. Więc marne to pocieszenie, a mam tu na myśli że gracze FK Smalawiczy mają trzy remisy na koncie (2 pozostałe mecze przegrali) skoro nie mieli okazji jeszcze cieszyć się ze zwycięstwa.

Na pięć spotkań strzelili tylko dwa gole co najlepiej świadczy o ich słabym ataku. Brakuje im skuteczności, wiele okazji, dobrych okazji marnują, dlatego w piątek liczę na zwycięstwo gości.

Po kursie 1.90 w STS warto stawiać na wygraną piłkarzy Dynama Mińsk którzy lepiej prezentują się w ofensywie. Ważny jest fakt, że w trzech ostatnich meczach odnieśli dwa zwycięstwa i jedną porażkę, przystąpią więc do tego spotkania w lepszych nastrojach. Ostatnio przed własną publicznością pokonali Nioman Grodno 2-0 i pokazali się z bardzo dobrej strony.

To był ich znakomity mecz pod względem defensywnym, a najlepiej o tym świadczy fakt, że piłkarze Nioman Grodno nie oddali żadnego strzału w światło bramki. Zawodnicy FK Smalawiczy jak już wiadomo mają problem ze skutecznością przez co nie cieszyli się jeszcze z wygranej.

W ostatniej kolejce zremisowali ze słabiutką Biełszyną 1-1. Wcześniej bezbramkowo zremisowali z drużyną Szachcior Soligorsk i przegrali z FK Witebsk 0-1. Wiele więc wskazuje na to, że w piątek lepszą drużyną będzie Dynamo Mińsk.

Typ: 2