To będzie mecz na szczycie, dwie najlepsze jedenastki La Liga zajmujące najwyższe miejsca w ligowej tabeli. Już w najbliższą sobotę wielki Szlagier na Camp Nou, pierwsza FC Barcelona kontra drugie Atletico Madryt, ale faworyt jest tylko jeden, Duma Katalonii która ostatnio jest w najlepszej formie.

Typy Dnia – 6 kwietnia (sobota)

La Liga: Mecz na szczycie, FC Barcelona kontra Atletico Madryt

W trzydziestu rozegranych meczach odnotowała tylko dwie porażki, poza tym wygrała 21 spotkań i zaliczyła siedem remisów co jej daje fotel lidera. Takimi statystykami nie mogą pochwalić się Los Rojiblancos, po 30. kolejkach ich bilans spotkań przedstawia się następująco, 18-8-4 przez co muszą zadowolić się pozycją wicelidera.

Do Katalończyków tracą już osiem punktów. Jak więc widać, tylko bezpośrednie zwycięstwo nad Barcą może przywrócić im nadzieje na uratowanie jeszcze sezonu, na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii, bo wtedy ta ich strata stopniałaby do pięciu punktów, więc sytuacja w tabeli wyglądałby już o wiele lepiej niż obecnie. No ale właśnie, Camp Nou to bardzo ciężki teren gdzie się gra piekielnie trudno, i tam będzie im nawet ciężko zremisować, a co dopiero wygrać.

W tym spotkaniu przewiduję zwycięstwo Barcelony, co prawda piłkarze mogą oszczędzać się przed środowym starciem z Manchesterem United w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów, jednak uważam, że także w meczu z Atletico będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, w końcu mierzyć będą się z aktualnym wiceliderem prawda? no właśnie, takich przeciwników się nie lekceważy.

W ostatnim meczu Barcelona dała sobie strzelić aż cztery bramki, jednak rywalizowała z drużyną która broni się przed spadkiem i podejrzewam, że nie potraktowała go na poważnie, mowa oczywiście o Villarrealu z którym na wyjeździe zremisowała 4-4. Na placu gry Messi pojawił się dopiero w 61. minucie spotkania, jak będzie w meczu z Atletico? czy również rozpocznie mecz na ławce rezerwowych? to pytanie należy kierować do trenera Ernesto Valverde.

Ja po cichu liczę na to, że Messi zagra od pierwszej minuty, w każdym razie mimo wszystko uważam, że to Barcelona ma większe szanse na zwycięstwo. Atletico wygrało dwa ostatnie mecze, z Gironą u siebie 2-0 i wcześniej na wyjeździe z Alaves 4-0, jednak porażek w ostatnim czasie też mu nie brakowało jak w połowie marca gdzie na wyjeździe uległo Athletic Bilbao 0-2.

W tym sezonie Atletico nie radzi sobie dobrze z najlepszymi co pokazały Derby Madrytu w których przegrało z Realem 1-3, czy rywalizjacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Juventusem z którym podopieczni Diego Simeone przegrali dwumecz. Jak więc widać, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w sobotę odnotują piątą w tym sezonie porażkę w La Liga. Zwycięstwo Barcy bez remisu jest moim typem na to spotkanie.

Typ: 1 (DNB)