Lepszy start Austriacy zaliczyli w Lidze Narodów niż zakończonych eliminacjach Euro 2021. Przed drugą kolejką w której podejmować będą Rumunię mają trzy punkty na koncie dzięki którym zajmują pierwsze miejsce w grupie.

Typy Dnia – 7 września (poniedziałek)

Austria vs Rumunia. Typ i Analiza

Jednak w dalszym ciągu kibice tej reprezentacji mają powody do niepokoju, gdyż Austriacy niepewnie prezentują się w defensywie. Świadczy o tym nie tylko ostatni mecz z Norwegią, ale także wcześniejsze spotkania w ramach eliminacji Mistrzostw Europy. Bo nikt jeszcze nie zapomniał o ich wyjazdowej porażce z Łotwą 0-1.

W meczu z tak słabym przeciwnikiem wypadało wygrać przekonująco, tymczasem Austriacy byli do bólu nieskuteczni, a przy tym niepewni w defensywie, bo Łotysze mogli strzelić więcej niż jednego gola. Przypomnijmy, wcześniej podopieczni Franco Fody skromnie wygrali ze słabiutką Macedonią Północną 2-1.

W tym meczu tak samo na zbyt dużo pozwalali przeciwnikowi. Dodajmy, że Macedończycy stworzyli sobie dziesięć sytuacji bramkowych i oddali pięć strzałów w światło bramki. Natomiast ostatni wygrany mecz z Norwegią 2-1 w Lidze Narodów pokazał, że Austriacy nadal mają problem z defensywą, bo jak widać jednak tego gola znów stracili.

Jeżeli więc miałbym coś tu stawiać, to jedynie over 1,5 po kursie 1.35 w STS, bo podejrzewam, że Rumuni mogą im w poniedziałek napsuć sporo krwi. Na początek Ligi Narodów w Bukareszcie zremisowali z Irlandią Północną 1-1.

Niedosyt pozostał, bo zdobyli zaledwie jeden punkt, a jakby tego było mało, prowadząc przez większość spotkania 1-0 gola na 1-1 stracili dopiero w 86. minucie meczu. Jak więc widać, byli bardzo bliscy zainkasowania trzech punktów.

Rumuni mieli siedemnaście podejść do rywala i oddali aż dziewięć strzałów w światło jego bramki. To dowód na to, że nie mają problemów ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych. Tak więc Austriacy mają się kogo obawiać i niewykluczone że znów pomylą się w obronie, chociaż ich zwycięstwa także nie można wykluczać.

Typ: powyżej 1,5 gola