Może to troszkę dziwnie zabrzmi, ale właśnie to spotkanie które rozegrane zostanie w najbliższy wtorek będzie jednym z najciekawszych. Anglicy w trzech meczach eliminacyjnych Euro 2020 zdobyli komplet punktów, natomiast Kosowianie w czterech meczach nie odnotowali żadnej porażki.

Typy Dnia – 10 września (wtorek)

Eliminacje Euro 2020: Anglia vs Kosowo. Typ i Analiza

Co ciekawe na papierze zdecydowanym faworytem jest reprezentacji Anglii co nie powinno nikogo dziwić, ponieważ w tych eliminacjach idzie jak burza, trzy mecze, trzy zwycięstwa, a jej bilans bramkowy przedstawia się następująco 14-1. Do tego kolejny mecz jak widać rozegra przed własną publicznością.

Należy jednak pamiętać, że reprezentacja Kosowa nie przegrała jeszcze spotkania, ma dwa zwycięstwa na koncie i dwa remisy. Czy więc słusznie bukmacherzy wystawili tak niskie kursy na zwycięstwo Anglii w granicach 1.05? no właśnie, jedni mogą się z tym zgodzić, drudzy nie, wszystko jasne będzie we wtorek. Mimo wszystko moim zdaniem faworyt to spotkanie wygra, chociaż kursy na jego zwycięstwo powinny być nieco wyższe.

No ale ok, w końcu to bukmacherzy decydują, jeżeli chodzi o zakład, widzę tu over 2,5 po kursie 1.42 w Totolotek. Najbardziej spodziewam się zwycięstwa Anglików którzy są w bardzo dobrej formie co pokazali w ostatnich meczach, dlatego powinni pokryć ten over, aczkolwiek Kosowo ma argumenty, potencjał by strzelić w tym meczu przynajmniej jednego gola, tego wykluczać nie można.

Na początku eliminacji zremisowało u siebie z Bułgarią 1-1, z tą reprezentacją wygrało jednak na wyjeździe 3-2, poza tym zremisowało z Czarnogórą 1-1 i ostatnio przed własną publicznością pokonało Czechy 2-1. W dobrej formie strzeleckiej jest Vedat Muriqi, napastnik Fenerbahce który strzelał w lidze tureckiej strzela także w eliminacjach Euro 2020. Bramka w ostatnim meczu z Czechami, jednego gola dołożył także w czerwcu podczas spotkania z Bułgarią z którą Kosowo wygrało 3-2.

Może na papierze Kosowo wygląda słabo, ale na boisku jest w stanie postraszyć nawet najlepszych. Paru piłkarzy na co dzień występuje w całkiem niezłych klubach jak między innymi Edon Zhegrova (Basel), Bersant Celina (Swansea), czy Mergim Vojvoda który Czechom także strzelił gola, a jego klub w którym występuje to St. Liege. Oczywiście największe gwiazdy ma reprezentacja Anglii, w bardzo dobrej formie jest Harry Kane, piłkarz Tottenhamu strzelił Bułgarom aż trzy gole, a jednego dołożył także Raheem Sterling. Z Bułgarią Anglia wygrała 4-0 w pełni zasłużenie, a w marcowych meczach rozgromiła Czarnogórę 5-1 i Czechy 5-0.

Dlatego we wtorek bukmacherzy stawiają ją w roli zdecydowanego faworyta. Gospodarze są w gazie, strzelają sporo bramek, ale goście także są niebezpieczni, przecież nie odnotowali jeszcze porażki. W każdym razie spodziewam się bramek, bo jedni jak i drudzy nie maja problemów ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych, zwłaszcza Anglicy nie mają problemów ze strzelaniem bramek.

Typ: powyżej 2,5 gola